Jak vyčistit karburátor

spinavy karburatorKarburátor je součástí zážehového spalovacího motoru. V něm dochází k míšení paliva a vzduchu. Karburátor je nutné pro jeho správnou funkčnost důkladně vyčistit. Jeho čištění může být obtížné, proto se pojďme podívat na to, jak karburátor vyčistit co nejefektivněji a nejlevněji. Nikdo nemá rád dělání věcí složitě, jde to i jednoduše za pomoci ultrazvuku.

Kvalitní čištění

Karburátor vyžaduje tu nejpečlivější a nejšetrnější metodu čištění. Proto se k jeho čištění používá ultrazvuk. Díky čištění ultrazvukem je toto čištění jednoduché a maximálně účinné. Díky levným ultrazvukovým čističkám si takto karburátor můžete vyčistit z pohodlí domova.

Díky ultrazvukové čističce nemusíte již používat drátky a ani nic složitě profukovat. Nic karburátor nevyčistí lépe než ultrazvuková čistička.

Jak vyčistit karburátor z pohodlí domova

Nyní díky levným čističkám si můžete vyčistit karburátor jednoduše z pohodlí domova. Nejprve budete potřebovat vhodnou ultrazvukovou čističku. Díky našemu výběru je to hračka.

Jak tedy vyčistit karburátor? Nejprve ho budete muset demontovat. Dále ho rozeberte na části, které je nutné vyčistit.

Jak čistit pomocí ultrazvukové čističky

Do ultrazvukové čističky je nutné dát demineralizovanou nebo destilovanou vodu. Demineralizovanou vodu získáte tak, že nejprve spustíte první čistící cyklus jen s vodou. Ultrazvuk tak vodu demineralizuje. Pokud byste vložili karburátor do mineralizované vody, mohlo by dojít k jeho zanášení různým minerály a to nechceme.

Vložte karburátor a další součástky, které chcete vyčistit do ultrazvukové čističky naplněné demineralizovanou vodou. Spusťte čistící proces. Pro odmaštění je vhodné použít teplou vodu, případně si vybrat čističkou, která má funkci ohřívání pomocí topného tělesa. Po dokončení čistícího procesu nechte karburátor zaschnout. Nyní byste měli mít perfektně čistý karburátor, který bude vypadat jako nový.

Jak vybrat vhodnou čističku

Ultrazvukovou čističku vybírejte podle velikosti tak, aby se do ní vešel karburátor, který chcete vyčistit. Je vhodné vybrat si čističku s ohřevem vody. To nám pomůže s odmaštěním karburátoru. Dále je vhodné vybrat čističku tak, aby měla dostatečnou frekvenci čištění. Některé čističky mají volitelnou frekvenci čištění a volitelný časovač. Shrnutí další informace a recenze najdete na hlavní straně našeho webu.

Výhody čištění ultrazvukem

  • Je to nejefektivnější způsob čištění
  • Vyčistí těžko přístupná místa
  • Předměty vypadají jako nové
  • Nehrozí mechanické poškození
  • Odstraňování nečistot probíhá rovnoměrně
  • Můžete v ní čistit spoustu předmětů
  • Najde si u vás mnoho využití
  • Ultrazvuková čistička je velmi cenově dostupná

Díky perfektně vyčištěnému karburátoru bude vaše vozidlo lépe startovat, lépe zrychlovat, sníží se spotřeba paliva a zvýší výkon motoru.

V dnešní době jsou ultrazvukové čističky cenově dostupné. Jejich výhodou je, že je uplatníte stále. Jde v nich čistit prakticky všechny předměty, které se čistí velice obtížně běžnou cestou. Ultrazvukové čističe jsou tedy skvělým pomocníkem nejen při čištění karburátorů. Využijete ho i na čištění brýlí, šperků, různých součástek a mnoho dalšího.

Závěrem

Ultrazvukové čištění je nejefektivnější metodou pro čištění karburátoru. Pro čištění si zakupte ultrazvukovou čističku, bude se vám hodit nejen na čištění karburátorů. Ušetříte si tím čas i nervy, a to za to stojí!

Výběr ultrazvukových čističek 2019

ModelVzhled modeluČasovačFrekvence (v kHz)Funkce ohřevuObjem (v ml)Aktuální cena
ULTRASONIC 3000ml, CD-4830Ano35Ano3000Zobrazit v obchodu
ULTRASONIC CD-4860Ano, 1 - 30 min35Ano6000Zobrazit v obchodu
ULTRASONIC CD-3800AAno42Ne600Zobrazit v obchodu
JEKEN 5600ANe42Ne750Zobrazit v obchodu
ULTRASONIC CD-4821Ano35Ano2500Zobrazit v obchodu
VGT-800Ne42Ne600Zobrazit v obchodu
JEKEN 7200AAno42Ano2500Zobrazit v obchodu
ULTRASONIC CD-2800Ano42Ne600Zobrazit v obchodu
ULTRASONIC CD-4800Ano42Ne1400Zobrazit v obchodu
Emag EMMI 20HCNe45Ne2000Zobrazit v obchodu

 

 

2.5/5 - (6 votes)